NAMA JAUNĀ ELPA

“Park Residence” Alfrēda Kalniņa ielā 1 ir mūsdienīgs projekts, kurā kultūrvēsturiskais mantojums sastopas ar modernu, estētisku dzīvojamo platību pilsētas publikai. Šeit funkcionalitāte mijiedarbojas ar vēstures stāstu, pilsētas burzma saduras ar mierpilnu vidi un rodas jauns, pārlaicīgs stāsts, ko papildinās katrs, kurš “Park Residence” atradīs savas mājas.

MĀJAS VĒSTURE

Nams Alfrēda Kalniņa ielā 1 celts 1895. gadā kā daļa no vienota piecstāvu dzīvojamo namu kompleksa. Pirmsākumos šis bijis īres nams jeb "mēbelētas istabas", kurās īslaicīgi apmetusies raiba publika. Ēkas arhitekts ir Kārlis Johans Felsko, kura slavenāko projektu vidū ir "Švābes nams" un "Jakša nams" Rātslaukumā, nams Blaumaņa ielā 28 un daudzi citi. Māja celta atbilstoši 19. gs. paradumam veidot ēku kompleksu ap samēra lielu iekšpagalmu. Fasāde apdarināta ar renesanses formu klāsta detaļām, izteiksmīgām logu ailu apmalēm un stilizētiem balustrāžu elementiem. Rezultātā izveidojusies līdzsvarota un mākslinieciski izteiksmīga kompozīcija.

IELA

Alfrēda Kalniņa iela ierīkota pēc Vecpilsētas vārtu nojaukšanas 19. gs. 60. gados. Tā ved uz Vērmanes dārzu un ne velti vispirms dēvēta par Mazo parka ielu un pēcāk par Parka ielu. Alfrēda Kalniņa iela allaž piesaistījusi gan smalko centra publiku, kas novērtē ielas ērtības, gan raibo robežpubliku un ieceļotājus, tādēļ tur atrodami dažādi pretstati un kontrasti. Iela sākas krustojumā ar Marijas ielu, virzās rietumu virzienā un beidzas krustojumā ar Krišjāņa Barona ielu, iepretim Vērmanes dārzam. A. Kalniņa ielas garums ir 190 metru, un tā visā garumā klāta ar bruģa segumu, kas piešķir ielai vēsturisku gaisotni.